Title: dar omghe abiye chechmhayash

Author: Jahangir Hedayat

“dar omghe abiye chechmhayash” a novel by Jehangir Hedayat, a romance in the heart of Beirut of the fifties.

عنوان: “در عمق آبی چشم هایش”
نویسنده: جهانگیر هدایت
شابک: 9789176375488
این کتاب، رمان عاشقانه و جذابی از جهانگیر هدایت است. مکان رمان بیروت در لبنان است و آنچه می‌گذرد بیشتر در دانشگاه آمریکائی بیروت است که گفتنی است نویسنده خود در این شهر و در همین دانشگاه در رشته بهداشت عمومی در مقطع فوق‌لیسانس به تحصیل می‌پرداخته است.
جهانگیر هدایت برادرزاده نویسنده معروف معاصر ایران صادق هدایت و مدیر بنیاد صادق هدایت و خود نویسنده‌ای است که کتب بسیاری درباره صادق هدایت و از آثار خود چاپ کرده است. یکی از رمان‌های او «آخرین پرواز ایکاروس» توسط همین ناشر در آمریکا چاپ شده است.
جهانگیر هدایت مقاله نویس و طنزنویس قدرت‌مندی است و سال‌هاست که مقالات انتقادی، اجتماعی و طنز او در مجلات و روزنامه‌های ایران چاپ شده و می‌شوند. تا کنون 130 داستان کوتاه، 310 مقاله طنز و انتقادی، 45 مقاله علمی، 19 ترجمه از انگلیسی به فارسی، 220 مقاله مربوط یا درباره صادق هدایت، 8 مقدمه بر کلیه آثار صادق هدایت، 3 کتاب مستقل درباره صادق هدایت از او چاپ و منتشر شده‌اند.
16 سال است مسابقه ادبی صادق هدایت را او برگزار می‌کند که هزاران جوان ایرانی در این مسابقه از داخل یا خارج از ایران شرکت کرده جوائز خود را دریافت کرده‌اند.
او سه کتاب داستان‌های کوتاه را به نام «شلاق هوس» ، «مرغابی عشق و ابدیت»، «14 ژانویه 8 شب» چاپ کرده است.
گفتنی است کاملترین آرشیو عکس‌ها، کارت ‌پستال‌ها، نقاشی و بعضی اموال صادق هدایت را نگه‌داری می‌کند و آخرین از خاندان هدایت است که با صادق هدایت در یک خانه زندگی کرده است. خاطرات او از صادق هدایت را که در دانشگاه آکسفورد انگلیس در یکصدسالگی این نویسنده سخنرانی کرده به صورت کتاب هم چاپ شده است.